Najczęściej zadawane pytania
W naszej współpracy najważniejsze dla mnie są indywidualne podejście i rozwiązanie Twojego problemu poprzez dostarczenie konkretnych rezultatów. Z tego powodu nie jestem w stanie stworzyć sztywnego cennika według, którego będę “kasował” każdego klienta. Nie jestem w stanie przewidzieć jaki będzie zakres projektu oraz czas jego wykonania, nie znając twojej sytuacji. Właśnie dlatego oferuję darmową wycenę.
Webflow to narzędzie, którego używam do budowania i często też hostowania stron internetowych. Pozwala ono tworzyć strony wizualnie, bez pisanie dużych ilości kodu, dzięki czemu zaoszczędzony czas mogę poświęcić chociażby na dopracowanie wyglądu i zwiększenie szansy na realne zyski płynące ze strony. Ponadto stron stworzonych w Webflow nie trzeba aktualizować, co oznacza że zarówno ja, jak i moi klienci nie musimy się przejmować, że nagle coś przestanie działać. Webflow jest nowoczesnym, ciągle rozwijającym się rozwiązaniem, które ugruntowało swoją pozycje na rynku za granicą już jakiś czas temu, a teraz powoli zdobywa popularność w Polsce. Jest to narzędzie, któremu można zaufać.
Figma z kolei służy mi do tworzenia wstępnego projektu strony zanim zacznę budować w Webflow finalną wersję. Dzięki temu podczas współpracy z klientem możemy szybko wprowadzać poprawki, zmiany i po prostu skupić się na projekcie, zanim strona w swojej ostatecznej wersji trafi do Webflow.
Innych narzędzi używam na życzenie klienta lub wtedy kiedy ja uznam, że będą one przydatne w przypadku danego projektu, co oznacza że różnią się one w zależności od tworzonej strony. Wszystkie koszty z nimi związane np. miesięczne subskrypcje za dostęp itp. pokrywam ja, nie klient.
W zasadzie z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest sam Webflow, to znaczy jego niezawodność, prostota i to, że on po prostu działa i jest według mnie obecnie najlepszym dostępnym wyborem (oczywiście w specyficznych sytuacjach mogą znaleźć się nieco lepsze). Drugim powodem jest moja wiara w skupienie się i oddanie jednej rzeczy tak, aby zrobić ją porządnie, dlatego ja obecnie skupiam się na Webflow. Wolę być ekspertem od jednej technologii, niż być przeciętny w kilku. Z czasem napewno rozważę poszerzenie moich umiejętności.
Domena to w uproszczeniu internetowy adres prowadzący do danej strony, np. allegro.pl. Proces zdobycia takiej domeny jest prosty i przypomina wynajem mieszkania. Jeżeli mieszkanie jest wolne możemy je wynająć za daną kwotę, w przypadku domeny zazwyczaj kilkadziesiąt złotych rocznie. Natomiast jeżeli jest zajęte musimy czekać, aż się zwolni, bądź przekonać obecnego właściciela aby się wyprowadził, co w przypadku domeny zazwyczaj oznacza duże koszty i ma sens tylko w przypadku dużych firm, dla których konkretna, prosta i krótka domena jest kluczowa.
Hosting z kolei możemy porównać do samego mieszkania, do którego prowadzi wykupiony adres, w przypadku strony internetowej jest nim serwer. Za serwer możemy płacić miesięcznie lub rocznie, w zależności od wielu czynników takich jak nałożonych na niego limitów, np. w postaci miesięcznych wizyt na naszej stronie oraz tego jakie funkcji pełni nasza strona np. czy jest to tylko prosta wizytówka czy duży internetowy sklep obsługujący klientów i płatności. Generalnie w przypadku moich klientów są dwie opcje: 1. Hosting bezpośrednio na Webflow 2. Hosting u innego usługodawcy, obsłużony w pełni przeze mnie. Kiedy się ze mną skontaktujesz, wspólnie wybierzemy bardziej korzystną w Twoim przypadku opcje.
SEO to nic innego jak angielski skrót od Search Engine Optimization. Czyli optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych (z oczywistych powodów większość usług SEO skupia się na optymalizacji pod wyszukiwarkę Google). Kiedy wyszukasz jakieś słowo kluczowe w Google np. dentysta Warszawa, zadaniem Google jest znaleźć strony, które z największym prawdopodobieństwem zaspokoją potrzebę, która stoi za twoim zapytaniem. Moim zadaniem z kolei jest pomóc temu przykładowemu dentyście aby Google wybrał właśnie jego stronę, jako tą, którą wyświetli wysoko w wynikach wyszukiwania. Aby tego dokonać biorę pod uwagę wiele czynników, na które zwraca uwaga Google w procesie rankowania witryn.
Audyt przebiega w bardzo prosty sposób. Ty podajesz mi adres Twojej strony, której audyt mam przeprowadzić oraz maila na którego mam go wysłać. Następnie ja wchodzę na tą stronę, włączam nagrywanie i opowiadam po kolei co jest w porządku, a co należałoby poprawić i dlaczego, później wysyłam ci link do nagrania na maila i jeżeli skłoni Cię ono do poprawy swojej aktualnej strony to umawiamy się na spotkanie online (również darmowe).
Wycena również jest niezwykle prosta. W tym przypadku od razu przechodzimy do spotkania online, na które umówić się możesz za pośrednictwem mojego profilu na cal.com, gdzie obędzie się też samo spotkanie, dzięki czemu nie będziesz musiał niczego pobierać, ani nigdzie się logować, a samo spotkanie przebiegnie bez zakłóceń. Na koniec na podstawie rozmowy od razu zaproponuje wycenę lub umówimy się na osobny termin, w którym ją otrzymasz.
Współpraca długoterminowa to kluczowy filar moich usług. Polega ona na regularnej opiece nad stroną i zajmowaniem się innymi usługami, na które się zdecydujesz, np. SEO, obsługa domeny i hostingu, prowadzenie bloga, zapewnianie świeżych i regularnych dostaw materiałów na stronę w postaci tekstów, grafik, zdjęć itp. Szczegóły omówimy wspólnie w trakcie naszej rozmowy.
Jak być może zdążyłeś zauważyć dużo wspominam o rezultatach, zyskach i o tym że to na nich się skupiam, ale co to w ogóle znaczy? Znaczy, to że na naszym spotkaniu nie będziemy rozmyślać o tym, który odcień czerwieni jest lepszy, a ja w trakcie projektowania strony nie będę starał się stworzyć najbardziej zjawiskowej animacji w historii www. Zamiast tego na spotkaniu skupimy się na tym co jest Twoim problemem i jakie rezultaty musimy osiągnąć aby go rozwiązać, następnie ja w trakcie projektowania strony skupię się na tym jak zbudować ją w taki sposób, aby twój potencjalny klient po trafieniu na nią wiedział w co ma kliknąć i co dalej zrobić, tak aby krok po kroku dotarł do miejsca docelowego, np. formularza kontaktowego, strony płatności bądź miejsca, gdzie może zostawić swoje dane.
Najpierw w trakcie spotkania online, wspólnie omówimy strategię oraz powody, dla których decydujesz się na skorzystanie z moich usług w zakresie SEO. Następnie przejdę do pracy. Zajmę się optymalizacją samej strony jak i zdobywaniem linków, blogiem oraz wybranymi słowami kluczowymi. Miej jednak na uwadze, że o ile pierwsze mniejsze efekty mogą być widoczne już w pierwszych tygodniach to na bardziej spektakularne efekty SEO zazwyczaj trzeba poczekać około 6-12 miesięcy i nawet po takim okresie rezultaty nigdy nie są w 100% gwarantowane ze względu na charakterystykę tej usługi.
Podobnie jak w przypadku ceny samej strony internetowej najważniejsze dla mnie są indywidualne podejście i rozwiązanie Twojego problemu poprzez dostarczenie konkretnych rezultatów. Z tego powodu nie jestem w stanie stworzyć sztywnego cennika według, którego będę “kasował” każdego klienta. Nie jestem w stanie przewidzieć jaki będzie zakres projektu oraz czas jego wykonania, nie znając twojej sytuacji. Właśnie dlatego oferuję darmową wycenę.